18 Şubat 2015

Tutku...

Özlemini duyduğum bir şey var içimde ve bunun ne olduğunu tam olarak kestirmekte zorlanıyordum uzun süredir. İzlediğim bir videoda bahsi geçen tanım beni uyandırdı. "Kalbin aklıdır" diyordu adam tutku için. Sevdiğin şeyi yaparken her zaman olduğundan daha zeki, yaratıcı, kararlı olursun, mutlu olmanın yanında. Evet, bunu yaşadığımı hatırlıyorum ve özlüyorum. Yeni tutkulara kavuşmayı dilerken, eskilerden elimde kalan gezi planlama tutkusu beni avutuyor.


Motorlarımızı farklı coğrafyalara götürüp gezdikten sonra, onları orada bırakmak ve belirli aralıklarla yine motor başı yapma projemiz olan "Göçmen Motorlar", 2015'te yurt dışına açılıyor.


Kısmet olursa, motorlarımız bizi Mayıs ayında, Romanya'nın görmediğimiz kuzey bölgelerinde ve Slovakya'da gezdirdikten sonra, onları Macaristan, Budapeşte'de bırakacağız. Temmuz'da yolculuğumuza kaldığı yerden devam edip; Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya'da gezeceğiz. Yine Budapeşte'de kalacak olan motorlarımıza Eylül'de tekrar kavuşacak, Macaristan, Avusturya, Slovenya ve belki de ucundan İtalya ve Hırvatistan'dan geçeceğiz.


Hiç yorum yok: